Ви нам дзвонили

В.о.начальника ДПІ у м. Дружківці ГУ ДФС у Донецькій області Анна Гвоздик провела черговий сеанс телефонного зв'язку "гаряча лінія", присвячений особливостям проведення кампанії декларування доходів, отриманих протягом 2017 року. Пропонуємо вашій увазі  питання, що надійшли на «гарячу лінію», та відповіді на них.

Які доходи підлягають обов’язковому декларуванню? Чи можна ознайомитись з вичерпним переліком таких доходів?

Декларувати свої доходи - це конституційний обов’язок громадян (ч. 2 ст. 67 Конституції України).  Відповідно до норм Податкового кодексу України платники, які подають податкові декларації про майновий стан і доходи розподіляються на дві категорії: осіб, які зобов’язані подавати річну декларацію, та осіб, які мають право подати декларацію добровільно.

Для різних категорій фізичних осіб встановлено різні граничні строки подання декларацій: для громадян і осіб, які проводять незалежну професійну діяльність, та які зобов’язані подати декларації – до    01 травня року, що настає за звітним. для громадян, які мають право на податкову знижку – по 31 грудня (включно)  наступного за звітним податкового року;   

Про обов'язкове декларування в першу чергу необхідно пам'ятати тим громадянам, які протягом 2017 року одержували спадщину або подарунки,  виграші,  доходи іноземного походження, здавали в оренду майно,  надавали послуги репетитора, а також одержували інші доходи, з яких не був утриманий податок на доходи фізичних осіб.

З вичерпним переліком доходів, які підлягають обов’язковому декларуванню,  можна ознайомитись на офіційному веб-сайті ДФС України  (sfs.gov.ua) у розділі  «Деклараційна кампанія-2018».

За якою формою необхідно надати декларацію у разі отримання у 2017 році  доходів, з яких не був нарахований та сплачений податок на доходи фізичних осіб?

            Кампанія декларування у 2018 році має свої відмінності від попередніх років. З 31 грудня 2017 року запроваджується нова форма декларації про майновий стан і доходи, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року № 859 у редакції наказу від 06 червня 2017 року № 556.

Детальніше про особливості деклараційної кампанії 2017 року можна дізнатися за посиланням­­­­­­­­­­­­­­ http://sfs.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan/.

Чи є можливість  надати декларацію про майновий стан та доходи у  вихідні дні?

Центр обслуговування платників ДПІ у м.Дружківці працює за наступним режимом роботи: понеділок - четвер: з 9 год. 00 хв.  до 18 год. 00 хв.,  п'ятниця з 9 год. 00 хв.  до 16 год. 45 хв.убота з 9 год. 00 хв. до 13 год. 00 хв.

У разі необхідності платники зможуть отримати безкоштовні консультації та допомогу в заповненні декларації на особистому прийомі  в приміщенні ЦОП за адресою: вулоборна, 26, або за телефонами (06267) 4-56-01, 4-56-13.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  

Як можна  задекларувати доходи он-лайн?

З метою забезпечення якісного проведення деклараційної кампанії 2018 року та створення сприятливих умов для виконання громадянами обов’язку перед державою та суспільством для фізичних осіб на сайті ДФС України в Електронному кабінеті платника функціонує сервіс «Декларація про майновий стан і доходи в електронному вигляді». Фізичні особи у відкритій частині Електронного кабінету платника можуть заповнити, зберегти та роздрукувати декларацію, а в розділі «Введення звітності» особистого кабінету з використанням ЕЦП можуть подати декларацію в електронному вигляді.

Безкоштовно отримати ЕЦП можна в найближчому акредитованому центрі сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС за адресою: м.Краматорськ, б.Машинобудівників, 22, тел. для довідок  (06264) 7-43-87.

 

Спеціаліст з питань організації роботи ДПІ у м.Дружківці

 

Співробітники податкової міліції Донеччини виявили черговий склад контрафактних тютюнових виробів в «сірій зоні»

Співробітники управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон АТО (спецпідрозділ «Фантом») спільно з працівниками оперативного управління Головного управління ДФС у Донецькій області в рамках операції «Акциз-2018» виявили поблизу лінії розмежування склад з контрафактними сигаретами, які мали бути реалізовані на підконтрольній Україні території.

Встановлено, що в «сірій зоні» в одному із сіл Мар’їнського району Донецької області в приміщенні покинутого будинку здійснюється накопичення тютюнових виробів, які, за оперативними даними, виготовлені на тимчасово окупованій території та незаконно ввезені на підконтрольну територію для подальшої реалізації в оптово-роздрібній мережі Донецької області.

В ході заходів правоохоронці виявили у підпільному складі 3,3 тис. пачок тютюнових виробів різних найменувань, частина з яких не маркована марками акцизного податку, а частина має акцизні марки так званих ДНР та ЛНР. Загальна вартість виявлених тютюнових виробів попередньо оцінена у 82,6 тис. гривень.

На даний час тривають заходи щодо встановлення кола осіб, причетних до незаконних поставок контрафактних підакцизних товарів.

 

Спеціаліст з питань організації роботи ДПІ у м.Дружківці

за матеріалами ГУ ДФС у Донецькій області

 

Попытка жителя г. Макеевка незаконно перевезти на неподконтрольную территорию электроприборы оказалась напрасной

Сотрудниками управления оперативного обеспечения на отдельных территориях зон проведения АТО Главного управления ГФС в Донецкой области (спецподразделение «Фантом»), которые несут службу в составе фискального наряда на КПВВ «Гнутово», 16 марта предупреждена попытка незаконного вывоза на неподконтрольную территорию электротоваров.

При осмотре транспортного средства ГАЗ-2752 установлено, что водитель пытался перевезти на временно неподконтрольную украинской власти территорию электроприборы ориентировочной стоимостью 63,4 тыс. гривен.

По данному факту составлен протокол об административном правонарушении по ч.1 ст.204-3 Кодекса Украины об административных правонарушениях (нарушение Порядка перемещения товаров в район или из района проведения антитеррористической операции). Товарно- материальные ценности изъяты.

 

Специалист по вопросам организации работы ГНИ в г.Дружковке

по материалам ГУ ГФС в Донецкой области

 

На Донеччині співробітники «Фантому» попередили спробу вивезення до непідконтрольної території електронних гаджетів на суму понад 250 тис. гривень

На лінії розмежування співробітники управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон АТО Головного управління ДФС у Донецькій області (спецпідрозділ «Фантом») 18.03.2018 затримали автомобіль, в якому правопорушник приховав електронні гаджети, аби перевезти їх до тимчасово непідконтрольної українській владі території.

Автомобіль Daewoo Lanos рухався через КПВВ «Мар’їнка» під керуванням мешканця м. Донецьк. Під час поглибленого огляду транспортного засобу було виявлено мобільні телефони, планшети та бездротові акустичні системи. Орієнтовна вартість вилучених ТМЦ становить 257 тис. гривень.

За даним фактом складено протокол про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.204-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення (порушення Порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції).

 

Спеціаліст з питань організації роботи ДПІ у м.Дружківці

за матеріалами ГУ ДФС у Донецькій області

 

За результатами контрольно-перевірочної роботи до державного бюджету протягом січня-лютого 2018 року надійшло 307,7 тисрн.

За словами начальника відділу аудиту платників податків території обслуговування ДПІ у м.Дружківці ГУ ДФС у Донецькій області Ірини Мазуріної, протягом січня-лютого 2018 року фахівці підрозділу здійснювали контрольно-перевірочну роботу виключно щодо тих суб’єктів господарювання, діяльність яких має ознаки ризиків несплати або сплати податків у неповному обсязі.  

Протягом звітного періоду проведено 3 позапланових перевірки з питань  відпрацювання схемного податкового кредиту, за результатами яких не підтверджений податковий кредит, в тому числі: зменшено відємне значення ПДВ у розмірі 4326,5 тис.грн. і донараховано ПДВ у сумі 2700,6 тис.грн.

За результатами проведених з початку року контрольно-перевірочних заходів порушники сплатили до державного бюджету 307,7 тисрн. Донарахування за актами документальних перевірок склали 255 тис.грн., рівень узгодженості донарахованих сум склав 7,3 відс., а рівень стягнення донарахованих за актами перевірок сум податкових зобов’язань 100,0 відс.

Спеціаліст з питань організації роботи ДПІ у м.Дружківці

 

Декларування доходів та легалізація заробітної плати - актуальна тема сьогодення

Одним з приіоритетних  напрямів діяльності фіскальної служби є робота з детінізації праці та заробітної плати. Адже через тіньовий ринок зайнятості  держава втрачає несплачені податки, а громадяни позбуваються законних соціальних гарантій. Про проведену роботу розповіла  заступник начальника управління - начальник Дружківського відділу податків і зборів з юридичних осіб Костянтинівсько-Дружківського управління Головного управління ДФС у Донецькій області Ірина Бережна. Вона відзначила, що протягом січня-лютого 2018 року завдяки проведеним заходам з детінізації сфери зайнятості населення до бюджету додатково надійшло 144 тис.грн податків та зборів.. За результатами контрольно-перевірочних заходів з початку 2018 року недобросовістними роботодавцями до бюджетів та спецфондів  сплачено 110 тис.грн.

            З 1 січня розпочалась і триває до 1 травня кампанія декларування доходів, отриманих протягом минулого року.  140 громадян вже подали декларації про майновий стан і доходи, за якими нараховано 215,9 тис.грн.  податків і зборів.

Ірина Вікторівна додала, що не припиняється робота податківців у напрямку  контролю  за дотриманням державних гарантій з випалати мінімальної заробітної плати. За результатами проведених зустрічей  з  дружківськими роботодавцями 59 суб’єктів господарювання підвищили рівень заробітної плати найманим працівникам вище за мінімальну.

Спеціаліст з питань  організації роботи ДПІ у м.Дружківці

 

Щодо зупинення реєстрації податкових накладних

У грудні 2017 року роботу системи ризиків з ПДВ було зупинено для того,  щоб суттєво зменшити кількість податкових накладних, які будуть зупинятися, удосконалити систему  та зробити її ефективним інструментом боротьби зі схемами з розкрадання ПДВ.

ДПІ у мружківці повідомляє, що постановою Кабінету Міністрів України  від 21 лютого 2018 р. № 117 затверджено Порядок зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку  коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Запропонований ДФС підхід до побудови нової системи блокування податкових накладних значно відрізняється від тієї моделі, яка працювала минулого року.  На відміну від старої моделі  нова система аналізу ПН/РК має чотири етапи:

1.      Відсікаючий - до «відсікаючих» ознак, за якими податкова накладна не буде проходити перевірку на критерії ризиковості платника чи ризиковості операцій, віднесені:  операції з постачання товарів (послуг) кінцевому споживачу та/або які звільнені від оподаткування;  обсяг постачання менше 500 тис.грн. та якщо керівник є директором менше ніж у 3-х платників ПДВ;  податкове навантаження більше 3%.

2.      Контроль наявності ознак ризиковості платника.

3.      Моніторинг  відповідності показникам позитивної податкової історії – для малого та середнього бізнесу запроваджуються показники позитивної податкової історії, при дотриманні яких податкові накладні, складені за ризиковими операціями, не зупинятимуться.

4.      Перевірка ризиковості здійснення операцій.

Ще однією новацією є  запровадження дворівневої системи прийняття рішень.

Якщо у минулому році рішення приймалися лише комісією центрального апарату, то сьогодні в регіонах вже створені комісії, які будуть приймати рішення по заблокованим накладним. Таблиці платників податків також будуть прийматися регіональними органами.

Для забезпечення прозорості роботи контролюючих органів запроваджується публічний реєстр податкових накладних, реєстрація яких зупинена. Платники податків матимуть змогу в он-лайн режимі знайти інформацію щодо стану розгляду та статусу таких накладних. Для створення реєстру та забезпечення його функціонування пропонується встановити місячний термін для тестового режиму його функціонування.

 

Спеціаліст з питань організації роботи ДПІ у м.Дружківці

 

О принятии работника на работу следует уведомить налоговую инспекцию

ГНИ в г.Дружковке напоминает о том, что  работодатели обязаны инфомировать  органы фискальной службы о принятии работника на работу. Соответствующий порядок  утвержден постановлением Кабинета Министров Украины от 17.06.2015 № 413.

Уведомление о принятии работника на работу подается не позднее, чем за день до начала его работы  в территориальные органы Государственной фискальной службы по месту учета работодателя в качестве плательщика единого взноса одним из таких способов:

средствами электронной связи с использованием электронной цифровой подписи ответственных лиц;

на бумажных носителях вместе с копией в электронной форме;

на бумажных носителях, если трудовые договора заключены не больше чем с пятью лицами.

В соответствии с разъяснением, предоставленным письмом  ГФС Украины от 01.09.2015 р. N 8286/К/99-99-17-03-03-14,  органы фискальной службы лишь принимают от субъектов хозяйствования сообщения о принятии работника на работу, однако не регулируют вопросы трудовых отношений, установленных ст. 24 КЗоТ, что  является компетенцией Минсоцполитики.

 

Специалист по вопросам организации работы ГНИ в г.Дружковке

 

Как получить в налоговой инспекции  акт сверки расчетов с бюджетом по налогам, сборам и единому социальному взносу?

            Согласно ст. 1 Закона Украины от 02 октября 1996 года № 393/ 96-ВР « Об обращении граждан» с изменениями и дополнениями граждане Украины имеют право обратиться в органы государственной власти, в частности с заявлением или ходатайством относительно реализации своих социально-экономических и личных прав и законных интересов. При этом обращения рассматриваются и решаются в срок не больше одного месяца со дня их поступления, а те, которые не нуждаются в дополнительном изучении, – безотлагательно, но не позднее пятнадцати дней со дня их получения ( ст. 20 Закона № 393).
             Для сверки субъект хозяйствования подает заявление произвольной формы с указанием переченя платежей, по которым осуществляется сверка,  периода, а также начисленных и уплаченных сумм по этим платежам за указанный период.
Акт сверки относительно состояния расчетов по налогам, сборам и единому взносу на общеобязательное государственное социальное страхование  выдается не позднее пятнадцяти рабочих дней со дня получения заявления.

 

Специалист по вопросам организации работы ГНИ в г.Дружковке

 

Об ответственности за нарушения сроков уплаты налогов и сборов

Согласно п. 57.1 ст. 57 Налогового кодекса Украины (с изменениями и дополнениями) налогоплательщик обязан самостоятельно уплатить сумму налогового обязательства, указанную в представленной им налоговой декларации, на протяжении 10 календарных дней, следующих за последним днем соответствующего предельного срока, предусмотренного для представления налоговой декларации, кроме случаев, установленных Кодексом.

Если налогоплательщик не уплачивает согласованную сумму денежного обязательства в течение сроков, определенных Кодексом, то он привлекается к ответственности в виде штрафа в следующих размерах: при задержке до 30 календарных дней – в размере 10% погашенной суммы налогового долга;  свыше 30 календарных дней – в размере 20% погашенной суммы налогового долга.

Пунктом 129.6 ст. 129 Налогового кодекса предусмотрено, что если нарушение срока зачисления налогов и сборов произошло по вине банка, то при этом налогоплательщик освобождается от ответственности за несвоевременную уплату налого и сборов, а банк уплачивает пеню и штрафные санкции в размерах, установленных Кодексом.

ГНИ в гружковке просит не откладывать уплату налогов и сборов на последний день законодательно установленного срока. Если платежный документ поступит в банк по окончании операционного времени, то банк произведет  зачисление средств  следующим операционным днем. Соответствующая норма предусмотрена п.8.1. ст.8 Закона Украины от 05.04.2001 г. № 2346-III «О платежных системах и переводе средств в Украине». В этом случае ответственность за несвоевременную уплату будет нести налогоплательщик.

 

Специалист по вопросам организации работы ГНИ в г.Дружковке

 

Щодо переміщення осіб, транспортних засобів та вантажів в умовах

проведення АТО

Головне управління ДФС у Донецькій області звертає увагу суб’єктів господарювання, що з питань щодо переміщення товарних вантажів через контрольні пункти в`їзду-виїзду зони проведення АТО, що належать до компетенції органів Державної фіскальної служби України, можна звернутись з 9 до 18 години за телефонами «гарячої лінії»  0993683346  та 0507068055, а також на електронну адресу donetsk-ato@sfs.gov.ua із зазначенням П.І.Б. керівника та коду ЄДРПОУ суб’єкту господарювання, контактних телефонів.

Довідкова інформація з питань оформлення заяв на внесення до переліків суб’єктів підприємницької діяльності та груп товарів на перевезення до неконтрольованої території (з неконтрольованої території) залізничним транспортом надається за телефонами +380663380880, +380444651326, +38044 4651327.

Спеціаліст з питань  організації роботи ДПІ у м.Дружківці