Дорогі ветерани, шановні дружківці!

 

Щиро вітаю Вас зі святом Великої Перемоги! Це свято ми відзначаємо як данину пам’яті і поваги  всім героям, які подарували нам мирне небо над головою. У цей славний день ми згадуємо всіх тих, чиє життя забрала війна, висловлюємо глибоку шану та повагу  ветеранам, які на своїх плечах винесли тягар війни  та підняли країну з руїн у післявоєнні роки.

Щиро бажаю Вам, дорогі ветерани, міцного здоров’я, довгих років життя, родинного затишку і тепла.

 

 З повагою

В.о.начальника ДПІ у м.Дружківці

ГУ ДФС у Донецькій області                                                            А.В.Гвоздик

 

 

Взнос Донетчины в бюджет – 6,3 миллиардов гривен

С начала 2018 года сводный бюджет страны от налогоплательщиков Донецкой области уже получил 6,3 млрд грн, что по сравнению с аналогичными показателями прошлого года больше на 30%, или почти на 1,5 млрд гривен. Ежемесячно плательщики Донетчины перечисляют в бюджеты всех уровней свыше 1,5 млрд грн, что на 372 млн грн больше, чем в 2017 году.

В этом году средства между государственным бюджетом страны и местными бюджетами Донецкой области распределились почти одинаково.

Так, по результатам работы фискальных органов Донетчины с начала года местные бюджеты области получили 3 млрд 187 млн грн, что на 330 млн грн превышает прошлогодние поступления.

А в государственную казну поступило 3 млрд 180 млн грн, что аж на 1 млрд 158 млн превышает прошлогодние показатели.

К троице основных источников формирования сводного бюджета на Донетчине вошли:

46,5% - налог на доходы физических лиц (3,0 млрд грн);

21,5% - налог на прибыль (1,4 млрд грн);

13% - налог на добавленную стоимость (831 млн грн).

Позитивная динамика поступлений в бюджеты всех уровней достигнута благодаря согласованной работе органов фискальной службы Донецкой области и добросовестному отношению налогоплательщиков к уплате налоговых обязательств.

 

Специалист по вопросам организации работы ГНИ в г.Дружковке

по материалам ГУ ГФС в Донецкой области

 

На 33% збільшились надходження податку на нерухоме майно від власників нерухомості Донеччини

За чотири місяці 2018 року місцеві бюджети Донецької області отримали 27,5 млн грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що на 33% більше, ніж за відповідний період минулого року.

Лідерами зі сплати податку на Донеччині є власники нерухомості м. Маріуполь, які забезпечили надходження понад 9,8 млн гривень.

Станом на 01 травня 2018 року у Донецькій області нараховується понад 1,8 тисяч платників-юридичних осіб, які володіють 6,8 тисячами об’єктів нерухомості. Відповідно до поданих ними податкових декларацій з податку на нерухоме майно річна сума нарахувань складає 63,5 млн грн, що на 6,6 млн грн більше у порівнянні з показниками 2017 року. З початку року юридичні особи вже сплатили понад 25 млн гривень.

Щодо фізичних осіб – власників нерухомості, то за січень-квітень поточного року вони перерахували податку на нерухоме майно у 5 разів більше, ніж за відповідний період минулого року, сплативши понад 2,3 млн гривень.

Нагадуємо, що до 01 липня 2018 року фахівці фіскальних органів продовжують надсилати громадянам податкові повідомлення-рішення про нарахування податку. Водночас платники податків мають можливість прийти особисто до фіскальних органів області для звірки даних та уточнення інформації щодо обєктів нерухомості, які підлягають оподаткуванню.

Спеціаліст з питань організації роботи ДПІ у м.Дружківці

за матеріалами ГУ ДФС у Донецькій області

 

Дончанину не позволили перевезти на неподконтрольную территорию промышленные ворота стоимостью свыше 40 тысяч гривен

Сотрудниками управления оперативного обеспечения на отдельных территориях зон АТО ГУ ГФС в Донецкой области совместно с работниками пограничной службы Украины 29 апреля 2018 года остановлена попытка вывоза на неподконтрольную территорию Донецкой области товарно-материальных ценностей.

Так, во время осмотра на контрольно-пропускном пункте въезда-выезда "Новотроицкое" автомобиля Fiat Doblo с бортовым прицепом выявлены секционные промышленные ворота "Alutech" серии ProPlus ориентировочной стоимостью 41 тысяча гривен, которые житель г. Донецк пытался перевезти на временно неконтролируемую территорию Украины.

Относительно нарушителя составлен протокол об административном правонарушении по ч.1 ст.204- 3 КУпАП, товарно-материальные ценности изъяты.

 

Специалист по вопросам организации работы ГНИ в г.Дружковке

по материалам ГУ ГФС в Донецкой области

 

Щодо позапланових перевірок суб’єктів господарювання

Про підстави проведення позапланових перевірок розповіла редактору газети «Наша Дружковка» начальник відділу аудиту платників податків території обслуговування ДПІ у м.Дружківці ГУ ДФС у Донецькій області Ірина Мазуріна.

Ірина Миколаївна нагадала,  що платники податків зможуть ознайомитись з планом-графіком документальних планових перевірок на 2018 рік за наступним посиланням: Головна> Діяльність > Плани та звіти роботи > План-графік проведення документальних планових перевірок платників податків на 2018 рік.

Що стосується документальних позапланових перевірок, то вони здійснюються за наявності хоча б однієї з обставин, передбачених п. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу України. Рішення про проведення документальної позапланової перевірки платника податків приймається контролюючим органом обласного рівня. При цьому термін прийняття керівником (його заступником або уповноваженою особою) контролюючого органу обласного рівня рішення про призначення документальної позапланової перевірки в таких випадках Кодексом не визначено.

Допуск посадових осіб контролюючих органів до проведення документальної позапланової виїзної перевірки здійснюється згідно із ст. 81 Кодексу. Документальна позапланова невиїзна перевірка здійснюється у порядку, передбаченому ст. 79 Кодексу (п. 78.5 ст. 78 Кодексу). Документальна позапланова невиїзна перевірка проводиться посадовими особами контролюючого органу виключно на підставі рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, оформленого наказом, та за умови вручення платнику податків (його представнику) у порядку, визначеному ст. 42 Кодексу, копії наказу про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки та письмового повідомлення про дату початку та місце проведення такої перевірки (абзац перший пп. 79.2 ст. 79 Кодексу).

Тривалість перевірок, визначених у ст. 78 Кодексу, не повинна перевищувати 15 робочих днів для великих платників податків,  суб’єктів малого підприємництва — п’яти робочих днів, для фізичних осіб — підприємців, які не мають найманих працівників, за наявності умов, визначених в абзацах третьому — восьмому п. 82.2 ст. 82 Кодексу — три робочі дні, інших платників податків — 10 робочих днів (абзац перший п. 82.2 ст. 82 Кодексу).

Продовження строків проведення перевірок, визначених у ст. 78 Кодексу, можливе за рішенням керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу не більш як на 10 робочих днів для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва — не більш як на два робочих дні, інших платників податків — не більш як на п’ять робочих днів (абзац другий п. 82.2 ст. 82 Кодексу).

Згідно з абзацом першим п. 85.2 ст. 85 Кодексу платник податків зобов’язаний надати посадовим (службовим) особам контролюючих органів у повному обсязі всі документи, що належать або пов’язані з предметом перевірки. Такий обов’язок виникає у платника податків після початку перевірки.

У разі встановлення під час перевірки порушень складається акт. Якщо такі порушення відсутні, складається довідка. Строк складення акта (довідки) про результати перевірки не зараховується до строку проведення перевірки, встановленого Кодексу (з урахуванням його продовження).

У разі незгоди платника податків з висновками акта (довідки) такий платник зобов’язаний підписати такий акт (довідку) перевірки із зауваженнями, які він має право надати разом з підписаним примірником акта (довідки) або окремо у строки, передбачені Кодексом.

 

Головне завдання - якість та комфорт  в наданні  послуг платникам податків

В.о. начальника ДПІ у м. Дружківці Головного управління ДФС у Донецькій області Анна Гвоздик розповіла редактору газети «Наша Дружковка»  про можливість отримання широкого спектру інформаційних, консультативних та адміністративних послуг в Центрі обслуговування платників.

Анна Василівна нагадала про останні зміни в структурі державної  фіскальної служби, які розподілили процес адміністрування податків на сервісні та контрольні функції. Сервісні функції  залишилися на місцевому рівні в Центрах обслуговування платників, на які покладено функції надання високоякісних послуг громадянам і бізнесу, впровадження нових електронних сервісів і підвищення рівня надання послуг.

             Протягом січня-квітня поточного року до Центру обслуговування платників ДПІ у м.Дружківці звернулось 2132 відвідувача, співробітниками Центру надано громадянам та суб’єктам господарювання 2127 адміністративних послуг.

            Найчастіше мешканці м. Дружківка звертаються до Центру обслуговування з метою видачі їм облікової картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків. З початку  поточного року було надано 1033 таких послуги, а це 48,6 відсотки від загальної кількості наданих адміністративних послуг.

           Незмінно популярними залишаються послуги з реєстрації книг обліку розрахункових операцій та надання витягу з реєстру платників єдиного податку. Цих послуг протягом січня-квітня було надано 175 та 100 відповідно. Крім того, зареєстровано 92 книги обліку доходів та книг обліку доходів і витрат платниками єдиного податку.

           Слід відзначити, що одним із нових сервісів є надання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків щодо отриманих доходів засобами телекомунікаційного зв’язку у безкоштовному програмному забезпеченні «Єдине вікно подання електронної звітності» (http://sfs.gov.ua) та Електронному кабінеті платника податків (http://cabinet.sfs.gov.ua).

           В.о. начальника ДПІ у м. Дружківці Головного управління ДФС у Донецькій області Анна Гвоздик підкреслила, що сервіси від Державної фіскальної служби покликані зробити обслуговування платників податків якісним, простим та доступним та закликала до активного використання електронних сервісів у своїй діяльності. Також нагадала, що адміністративні послуги та консультації з питань оподаткування можна отримати  на особистому прийомі в Центрі обслуговування платників за адресою вул. Соборна, буд. 26,  або за телефоном 4-56-13.

Спеціаліст з питань  організації роботи ДПІ у м.Дружківці

 

Законопроекти обговорюємо разом

ДПІ у м.Дружківці повідомляє, що з метою підвищення прозорості розрахунків в сфері торгівлі і послуг та усунення прогалин у правовому регулюванні в сфері застосування РРО при дистанційній торгівлі у рамках робочої групи Мінфін спільно з експертами, представниками бізнесу та ДФС напрацював законопроект, який створить умови для дистанційної торгівлі та детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг («Кешбеки»).

Зокрема, законопроект передбачає:

- запровадження механізму компенсації вартості покупки споживачам які виявлять порушення при придбанні товарів чи послуг вартістю понад 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та направлять відповідну скаргу до контролюючих органів. Тобто це мотивуватиме покупців контролювати дотримання вимог законодавства при здійсненні розрахункових операцій;

-врегулювання питання проведення розрахункових операцій та видачі розрахункових документів покупцям при реалізації товарів дистанційним способом з доставкою засобами продавця та проведенням розрахунків поза місцезнаходженням господарської одиниці продавця, запровадження можливості направлення копій розрахункового документа на оплату товару покупцю на адресу його електронної пошти та/або на номер мобільного телефону за допомогою SMS-повідомлень та/або шляхом розміщення в особистому кабінеті на сайті продавця. При цьому не передбачається наявності РРО на кожного кур’єра продавця товарів, тобто не створюється додаткового навантаження на бізнес у вигляді вартості РРО;

-запровадження строку для оприбуткування в касі продавця отриманих його кур’єрами готівкових коштів від покупців протягом 96 годин з дати роздрукування розрахункового документа на передачу товару покупцю через власну службу доставки продавця;

- запровадження дворівневої системи перевірок поданих споживачами письмових звернень чи скарг засобами порталу перевірки розрахункових операцій. Зокрема, на першому рівні буде проводитися камеральна перевірка поданого звернення, на другому рівні - у випадку не підтвердження продавцем факту продажу товарів чи послуг покупцю в ході камеральної перевірки чи неявки його для її проведення призначається фактична перевірка дотримання всіх вимог законодавства про застосування РРО, оприбуткування товарів та обліку їх руху, дотримання порядку ведення касових операцій;

Після публічного обговорення законопроект буде направлено на розгляд Кабміну і внесення відповідно до Верховної Ради.

Ознайомитися з текстом законопроекту можна тут.

 

Спеціаліст з питань організації роботи ДПІ у м.Дружківці

 

За несвоевременную уплату авансового взноса единого налога предусмотрена ответственность

Согласно п. 295.1 ст. 295 Налогового кодекса плательщики единого налога первой и второй групп уплачивают единый налог путем перечисления авансового взноса не позднее 20 числа (включительно) текущего месяца. Такие плательщики могут осуществить уплату единого налога авансовым взносом за весь налоговый (отчетный) период (квартал, год), но не более чем до конца текущего отчетного года.

Согласно п. 122.1 ст. 122 Налогового кодекса неуплата или недоплата предпринимателем -  плательщиком единого налога авансовых взносов единого налога в порядке и в сроки, установленные этим Кодексом, влечет за собой наложение штрафа в размере 50% от ставки единого налога, избранной плательщиком единого налога согласно этому Кодексу.

ГНИ в г.Дружковке обращает внимание единщиков на необходимость проведения сверки уплаченных сумм. Штраф у плательщиков единого налога рассчитывается не от суммы недоплаты, а от суммы обязательного платежа. Таким образом, даже незначительная сумма недоплаты может привести  к начислению штрафа в размере 50% от суммы единого налога, обязательной к уплате.

 

Специалист по вопросам организации работы ГНИ в г.Дружковке

 

Листування з органами ДФС в електронному вигляді  тепер можливе

«Електронний кабiнет платника» (далi – ЕКП) – сервiс за допомогою якого здійснюється взаємодія органів ДФС та платників податкiв у режимi реального часу. Знайти ЕКП можна за адресою cabinet.sfs.gov.ua, а також на офіційному веб- порталі ДФС України. ЕКП складається із двох функціональних частин:  відкрита (загальнодоступна) та приватна (особистий кабінет).

Користуватись послугами відкритої частини можна без ідентифікації особи (без використання електронного цифрового підпису).

Робота у приватній частині здійснюється з використанням електронного цифрового підпису, який  можна отримати у будь-якому Акредитованому центрі сертифікації ключів, зокрема, безкоштовно в АЦСК Інформаційно-довідкового департаменту ДФС України (http://acskidd.gov.ua/).

Багатофункціональна приватна частина ЕКП, між іншим, дає змогу листуватися з органами ДФС в електронному вигляді. Для цього в головному меню особистого кабінету необхідно вибрати розділ «Листування з ДФС», після чого відкриється діалогове вікно із формою для заповнення або вибору із запропонованих реквізитів: регіону, органу ДФС,  типу документа, тематики звернення. Також необхідно вказати короткий зміст листа та додати  файл у форматі pdf з обмеженням 2 МБ.

Для відправки документа необхідно використати електронний цифровий підпис та пароль до нього, а потім натиснути кнопку «Підписати». Після підписання система пропонує обрати спосіб отримання відповіді із заздалегідь вибраним варіантом – через електронний кабінет. По обранню необхідно натиснути кнопку «Зберегти та відіслати».

На наступний робочий день після відправки листа до органу ДФС автора електронного листа буде повідомлено про вхідний реєстраційний номер та дату реєстрації запиту в органі ДФС, до якого даний запит направлено. Інформацію щодо отримання та реєстрації листів в органі ДФС можна також переглянути у вкладці «Вхідні документи» режиму «Вхідні/вихідні документи».

 

Спеціаліст з питань організації роботи ДПІ у м.Дружківці

 

Заявить право на налоговую скидку можно до конца года

В соответствии с нормами раздела IV Кодекса каждый гражданин  в Украине, получающий доходы в виде заработной платы и уплачивающий налоги,  имеет право на возврат части уплаченного налога на доходы физических лиц (налоговую скидку).

При расчете налоговой скидки общий годовой налогооблагаемый доход, полученный по результатам отчетного года уменьшается на сумму документально подтвержденных затрат в виде: оплаты за обучение в пользу отчественных учебных заведений, суммы процентов, уплаченных  налогоплательщиком за пользование ипотечным жилищным кредитом;  расходов на строительство (приобретение) доступного жилья,  расходов на долгосрочное страхование жизни, затрат на переоборудование транспортного средства под использование экологических видов топлива и др. Понесенные затраты нужно подтвердить соответствующими платежными и расчетными документами.

Начиная с 2017 года отменено ограничение относительно размера затрат в составе налоговой скидки. Общая сумма налоговой скидки, начисленная налогоплательщику в отчетном году, не может превышать  сумму годового общего налогооблаемого дохода в виде  заработной платы, уменьшенного на сумму налоговой социальной льготы.

Напоминаем, что реализовать свое право на получение налоговой скидки граждане могут на протяжении всего текущего года.

 

Специалист по вопросам организации работы ГНИ в г.Дружковке

 

Щодо переміщення осіб, транспортних засобів та вантажів в умовах

проведення АТО

Головне управління ДФС у Донецькій області звертає увагу суб’єктів господарювання, що з питань щодо переміщення товарних вантажів через контрольні пункти в`їзду-виїзду зони проведення АТО, що належать до компетенції органів Державної фіскальної служби України, можна звернутись з 9 до 18 години за телефонами «гарячої лінії»  0993683346  та 0507068055, а також на електронну адресу donetsk-ato@sfs.gov.ua із зазначенням П.І.Б. керівника та коду ЄДРПОУ суб’єкту господарювання, контактних телефонів.

Довідкова інформація з питань оформлення заяв на внесення до переліків суб’єктів підприємницької діяльності та груп товарів на перевезення до неконтрольованої території (з неконтрольованої території) залізничним транспортом надається за телефонами +380663380880, +380444651326, +38044 4651327.

Спеціаліст з питань  організації роботи ДПІ у м.Дружківці