Перші підсумки 2017 року: підприємства Донеччини сплатили податків на понад 16 мільярдів гривень

За результатами роботи Головного управління ДФС у Донецькій області за 2017 рік до зведеного бюджету країни від сплати податків, зборів та інших обов’язкових платежів надійшло 16,3 млрд грн, що на 2,8 млрд грн перевищує показники 2016 року.

Відповідно до розподілу коштів більше половини від загальної суми надходжень, а саме 57%, перераховано до місцевих бюджетів регіону. Цьогоріч місцеві громади отримали 9,4 млрд грн, що на 941 млн грн більше, ніж у 2016 році. Додаткові кошти, які надходять на рахунки місцевих громад, спрямовуються на поліпшення соціальних умов мешканців регіону.

До Державного бюджету України з початку звітного року суб’єкти господарювання Донецької області спрямували 7,0 млрд грн, що на 37%  або на           1 млрд 896 млн грн  більше, ніж за дванадцять місяців 2016 року.

Позитивна динаміка надходжень до бюджетів усіх рівнів досягнута завдяки злагодженій роботі органів фіскальної служби Донеччини та сумлінному ставленню платників податків до сплати податкових зобов’язань.

Впродовж 2017 року основні бюджетоутворюючі джерела залишились незмінними:

52% - податок на доходи фізичних осіб (8 млрд 502 млн грн);

13% - податок на додану вартість (2 млрд 86 млн грн);

11% - податок на прибуток підприємств (1 млрд 844 млн грн);

5% - екологічний податок (951 млн гривень).

 

Спеціаліст з питань організації роботи ДПІ у м.Дружківці

за матеріалами ГУ ДФС у Донецькій області

 

 

В Марьинке мужчина пытался переместить через линию разграничения медикаменты стоимостью почти 200 тысяч гривен

 

фантом 1  Сотрудниками управления оперативного обеспечения на отдельных территориях зон АТО Главного управления ГФС в Донецкой области ("Фантом")  совместно с пограничниками и сотрудниками СБУ при въезде на нулевой блокпост Вооруженных сил Украины был задержан 26-летний житель г. Марьинка, который минуя официальные пункты пропуска пытался перевезти на временно неподконтрольную территорию Украины лекарственные средства и медикаменты в ассортименте общим весом 176 кг и ориентировочной стоимостью 196,5 тыс. гривен.

По данному факту составлен протокол об административном правонарушении по ч.1 ст.204-3 Кодекса Украины об административных правонарушениях (нарушение порядка перемещения товаров в район или из района проведения антитеррористической операции).

Собранные материалы направлены в суд для принятия законного решения. Правонарушителю угрожает применение административных санкций.

 

Специалист по вопросам организации работы ГНИ в г.Дружковке

по материалам ГУ ГФС в Донецкой области

 

Понад 413 млн грн надійшло єдиного податку з фізичних осіб від платників Донеччини за 2017 рік

Як повідомили фахівці  фіскальних органів Донеччини, від фізичних осіб, що знаходяться на спрощеній системі оподаткування, за 2017 рік надійшло більше 413,4 млн гривень. Приріст надходжень у порівнянні з відповідним  періодом минулого року склав 76%, або 17,3 млн грн (січень-грудень 2016 року – 234,8 млн гривень).

За грудень 2017 року забезпечено надходження єдиного податку з фізичних осіб в сумі 22,7 млн гривень. Зростання надходжень у порівнянні з відповідним періодом минулого року склало 72%, або надійшло на 9,5 млн грн більше (грудень 2016 року – 13,2 млн гривень).

Приріст надходжень податку пов’язаний із збільшенням обсягів задекларованих сум доходів підприємцями, які здійснюють діяльність у сферах, пов’язаних із:

- випуском програмних продуктів, оплата послуг яких здійснюється в іноземній валюті;

- наданням готельних послуг;

- наданням консультаційних та маркетингових послуг;

- здійсненням дослідження кон'юнктури ринку та виявлення громадської думки;

- наданням в оренду, суборенду житлових та нежитлових приміщень.

Станом на 01 січня 2018 року кількість платників єдиного податку фізичних осіб - підприємців становить майже 41,4 тис. осіб (в т.ч. на І групі – 7,8 тис. осіб, на ІІ  групі – 18,7 тис. осіб, на ІІІ групі – 14,9 тис. осіб).

 

Спеціаліст з питань організації роботи ДПІ у м.Дружківці

за матеріалами ГУ ДФС у Донецькій області

 

В 2017 году  налоговой милицией Донетчины из незаконного оборота изъято подакцизных товаров больше, чем на 69 миллионов гривен

Одним из важнейших направлений работы налоговой милиции Главного управления ГФС в Донецкой области является очистка рынка подакцизных товаров от фальсификата и незаконно ввезенной на территорию Украины подакцизной продукции. В течение прошлого года проведения соответствующих мероприятий по указанным направлениям осуществлялось в рамках общегосударственной операции "Акциз-2017".

Так, за двенадцать месяцев 2017 года в рамках операции изъято из незаконного оборота подакцизных товаров на общую сумму свыше 69,3 млн грн, из них:

алкогольных напитков - на сумму 33,3 млн грн;

спирта - на 4,3 млн грн;

табачных изделий - на 15,5 млн грн;

табака - на 7,3 млн грн;

горюче-смазочных материалов - на 4,2 млн грн;

сжиженного газа - на 0,6 млн грн;

12 единиц автомобильного транспорта - на 4,2 млн гривен.

Кроме того, в 2017 году была разоблачена и прекращена незаконная деятельность 5-ти подпольных производств фальсифицированных алкогольных напитков, 1-го подпольного производства табака и 1-го подпольного производства горюче-смазочных материалов.

Всего в рамках операции "Акциз-2017" в Единый реестр досудебных расследований внесено 14 уголовных производств, по которым изъято подакцизных товаров на сумму около 47,5 млн гривен.

Главное управление ГФС в Донецкой области обращает внимание, что противодействие попаданию в обращение разного рода теневой фальсифицированной продукции не только предотвращает бюджетные потери, но и предубеждает вероятный вред, который может нанести жизни и здоровью граждан в первую очередь употребление суррогатных алкогольных напитков.

 

Специалист по вопросам организации работы ГНИ в г.Дружковке

по материалам ГУ ГФС в Донецкой области

 

В Донецькій області за ухилення від сплати податків податкова міліція вилучила партію сигарет майже на 9 млн гривень

Співробітниками управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон АТО Головного управління ДФС у Донецькій області («Фантом») та оперативного управління ГУ ДФС у Донецькій області був проведений санкціонований обшук одного з філіальних відділень компанії, яка займається оптовою торгівлею тютюновими виробами.

У ході обшуку в складських приміщеннях виявлено 452 тисячі пачок сигарет з фільтром в асортименті, обклеєних марками акцизного податку, отриманими для маркування іншого виду тютюнових виробів, які оподатковуються за меншими ставками, внаслідок чого занижено податкове зобов’язання із акцизного податку на суму понад 3,5 млн  гривень.

Загальна вартість вилученого товару складає 8,7 млн гривень.

Триває досудове розслідування.

 

Спеціаліст з питань організації роботи ДПІ у м.Дружківці

за матеріалами ГУ ДФС у Донецькій області

 

Щодо результатів роботи з  легалізації трудових відносин у 2017 році

Днями, начальник відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Костянтинівсько - Дружківського управління  ГУ ДФС у Донецькій області Юлія Семеренко розповіла редактору газети «Наша Дружковка» про результати роботи з легалізації  трудових відносин у 2017 році та торкнулася таких напрямів, як: виховання податкової культури населення, робота по збільшенню розміру заробітної плати до рівня вище за мінімальну, а також боротьба з виплатою заробітної плати в конвертах та здійснення підприємницької діяльності без її реєстрації.

Фахівець ГУ ДФС у Донецькій області доповіла, що спільна та скоординована робота органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та фахівців фіскальної служби в питаннях легалізації зарплати, яка активно проводиться у Дружківці, дає змогу посилити соціальний і правовий захист громадян та збільшити надходження до бюджету. За результатами проведених перевірок протягом 2017 року легалізовано працю 24 найманих осіб, яку місцеві роботодавці використовували у своєму бізнесі без оформлення трудових відносин.

Крім того, за 12 місяців минулого року проведено 17 спільних засідань комісії при виконкомі за участю фіскальної служби з питання підвищення рівня виплати заробітної плати, де було заслухано 110 СГД. Також самостійно Дружківським відділом Костянтинівсько-Дружківського управління ГУ ДФС у Донецькій області було проведено 24 наради з питання виплати заробітної плати не нижче за мінімальну, де заслухано 129 суб’єктів господарювання. Всього, за результатами проведених заходів щодо збільшення надходжень до місцевого бюджету, детінізації трудових відносин та легалізації заробітної плати, додатково надійшло 1495,2 тис. грн.

Підсумовуючи зустріч, Юлія Семеренко висловила сподівання, що всі зусилля фіскальної служби, спрямовані на створення сприятливих умов для захисту інтересів як роботодавців, так і найманих працівників, й надалі матимуть позитивний резонанс.

 

Спеціаліст з питань організації роботи ДПІ у м.Дружківці

 

До уваги платників податку на додану вартість!

У зв’язку з набранням чинності Закону України від 7 грудня 2017 року № 2245-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» (далі – Закон № 2245) податкові накладні/розрахунки коригування, реєстрацію яких у Єдиному реєстрі податкових накладних  зупинено відповідно до пункту 201.16 статті 201 Кодексу з 1 грудня 2017 року до дня набрання чинності Законом № 2245 (з 1 грудня 2017 року по 30 грудня 2017 року включно) та щодо яких платником податку після 1 грудня 2017 року подані пояснення і копії документів відповідно до підпункту 201.16.2 пункту 201.16 статті 201 Кодексу, реєструються у Реєстрі у порядку, що діяв до набрання чинності Законом № 2245 (до 31 грудня 2017 року).

Пояснення і копії документів до податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких у Реєстрі зупинено до 1 грудня 2017 року, платниками не подаються. Також, у зв’язку з виключенням Законом № 2245 пункту 74.2 статті 74 Кодексу, починаючи з 31 грудня 2017 року Таблиця даних платника податку, що є додатком до Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, до ДФС не подається.

Спеціаліст з питань організації роботи ДПІ у м.Дружківці

за матеріалами офіційного сайту ДФС України

 

Нововведения в администрировании местных налогов

ГНИ в г.Дружковке  информирует, что 01.01.2018 вступил в силу Закон Украины от 07.12.2017 года № 2245-VIII «О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины и некоторые законодательные акты Украины относительно обеспечения сбалансированности бюджетных поступлений в 2018 году»,  которым внесены изменения в Налоговый кодекс Украины, в частности:

установлено, что годовая сумма арендной платы за земли государственной и коммунальной собственности не может быть меньшей чем размер земельного налога для земельных участков, нормативную денежную оценку которых проведено, - в размере не больше 3% их нормативной денежной оценки, для земель общего пользования - не больше 1% их нормативной денежной оценки, для сельскохозяйственных угодий - не меньше 0,3% и не больше 1% их нормативной денежной оценки;

предусмотрено, что физические лица освобождаются от ответственности, предусмотренной Кодексом за несвоевременную уплату налогового обязательства из платы за землю, если контролирующий орган не прислал (не вручил) налоговое уведомление-решение в сроки, установленные нормами Кодекса;

установлено, что если налоговый орган в определенный Кодексом срок не прислал (не вручил) налоговое уведомление-решение в сроки, установленные нормами Кодекса по уплате налога на недвижимое имущество, отличное от земельного участка, такое физическое лицо освобождается от ответственности за несвоевременную уплату налогового обязательства.

Создана Единая база данных отчетов об оценке недвижимого имущества с целью предотвращения занижения базы налогообложения (оценочной стоимости) при продаже недвижимого имущества.

Специалист по вопросам организации работы ГНИ в г.Дружковке

 

Как уплачивать единый взнос на общеобязательное государственное социальное страхование в 2018 году

ГНИ в г.Дружковке информирует, что в соответствии с Законом Украины  от 07.12.2017 года № 2246-VIII «О Государственном бюджете на 2018 год» с 1 января 2018 года минимальная заработная плата составляет 3 723 грн.

Соответственно, минимальный страховой взнос в 2018 году будет составлять 819,06 грн, то есть 22 процента от минимальной заработной платы (3723,0 Х 22%).     

Изменилась также и максимальная величина базы начисления единого социального взноса. Поскольку она составляет 15 размеров минимальных зарплат, то в 2018 году она равняется 55 845 гривен. Соответственно максимальная сумма ЕСВ в 2018 году – 12 285,9 грн.

Исходя из этого, физические лица-предприниматели, избравшие упрощенную систему налогообложения, а также те, которые находятся на общей системе налогообложения и те, кто осуществляет независимую профессиональную деятельность, в 2018 году будут платить ЕСВ в сумме не меньше 819,06 грн в месяц.

Обращаем внимание физических лиц-предринимателей на 1 группе единого налога на тот факт, что с 1 января 2018 года они уплачивают ЕСВ на общих основаниях. Льгота по уплате ЕСВ в размере 0,5 ставки отменена.

Специалист по вопросам организации работы ГНИ в г.Дружковке

 

Листування з органами ДФС можливе в електронному вигляді

«Електронний кабiнет платника» (далi – ЕКП) – сервiс за допомогою якого здійснюється взаємодія органів ДФС та платників податкiв у режимi реального часу. Знайти ЕКП можна за адресою cabinet.sfs.gov.ua, а також на офіційному веб- порталі ДФС України. ЕКП складається із двох функціональних частин:  відкрита (загальнодоступна) та приватна (особистий кабінет).

Користуватись послугами відкритої частини можна без ідентифікації особи (без використання електронного цифрового підпису).

Робота у приватній частині здійснюється з використанням електронного цифрового підпису, який  можна отримати у будь-якому Акредитованому центрі сертифікації ключів, зокрема, безкоштовно в АЦСК Інформаційно-довідкового департаменту ДФС України (http://acskidd.gov.ua/).

Багатофункціональна приватна частина ЕКП, між іншим, дає змогу листуватися з органами ДФС в електронному вигляді. Для цього в головному меню особистого кабінету необхідно вибрати розділ «Листування з ДФС», після чого відкриється діалогове вікно із формою для заповнення або вибору із запропонованих реквізитів: регіону, органу ДФС,  типу документа, тематики звернення. Також необхідно вказати короткий зміст листа та додати  файл у форматі pdf з обмеженням 2 МБ.

Для відправки документа необхідно використати електронний цифровий підпис та пароль до нього, а потім натиснути кнопку «Підписати». Після підписання система пропонує обрати спосіб отримання відповіді із заздалегідь вибраним варіантом – через електронний кабінет. По обранню необхідно натиснути кнопку «Зберегти та відіслати».

На наступний робочий день після відправки листа до органу ДФС автора електронного листа буде повідомлено про вхідний реєстраційний номер та дату реєстрації запиту в органі ДФС, до якого даний запит направлено. Інформацію щодо отримання та реєстрації листів в органі ДФС можна також переглянути у вкладці «Вхідні документи» режиму «Вхідні/вихідні документи».

Спеціаліст з питань організації роботи ДПІ у м.Дружківці

 

Щодо переміщення осіб, транспортних засобів та вантажів в умовах

проведення АТО

Головне управління ДФС у Донецькій області звертає увагу суб’єктів господарювання, що з питань щодо переміщення товарних вантажів через контрольні пункти в`їзду-виїзду зони проведення АТО, що належать до компетенції органів Державної фіскальної служби України, можна звернутись з 9 до 18 години за телефонами «гарячої лінії»  0993683346  та 0507068055, а також на електронну адресу donetsk-ato@sfs.gov.ua із зазначенням П.І.Б. керівника та коду ЄДРПОУ суб’єкту господарювання, контактних телефонів.

Довідкова інформація з питань оформлення заяв на внесення до переліків суб’єктів підприємницької діяльності та груп товарів на перевезення до неконтрольованої території (з неконтрольованої території) залізничним транспортом надається за телефонами +380663380880, +380444651326, +38044 4651327.

Спеціаліст з питань  організації роботи ДПІ у м.Дружківці